Regulamin

Definicje:

Definicje pojęć użytych w Regulaminie sklepu www.francuzpoleca.pl :

Klient – pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu w sklepie internetowym: www.francuzpoleca.pl

Sklep - Sklep internetowy prowadzony przez Sprzedawcę, dostępny pod adresem: www.francuzpoleca.pl

Sprzedawca – właściciel sklepu, Joanna Philippe, działająca pod adresem www.francuzpoleca.pl  w Warszawie, przy ulicy Andrzeja Sołtana 2/55, kod pocztowy: 01-494 Warszawa, wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr. 416824 wydany przez Delegaturę Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu m.st. Warszawy dla Dzielnicy Bemowo z dnia 18.11.2005, NIP: 5221372168, Regon: 140065956.


 • 1. Składanie zamówień
 1. Ceny towarów znajdujących się w sklepie są cenami brutto i podane są w polskich złotych. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki.
 2. Zamówienia mogą być składane za pośrednictwem sklepu, telefonicznie lub drogą mailową.
 3. Zamówienia za pośrednictwem sklepu można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok.
 4. Aby zamówienie złożone za pośrednictwem sklepu zostało zrealizowane prawidłowo, niezbędne jest właściwe wypełnienie formularza zamówienia oraz podanie danych niezbędnych do dokonania przesyłki zamówionego towaru.
 5. Po złożeniu przez Klienta zamówienia otrzyma on automatyczną odpowiedź ze sklepu potwierdzającą przyjęcie zamówienia.
 6. Czas rozpoczęcia realizacji zamówienia pokrywa się z momentem wpływu kwoty zamówienia na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia w przypadku płatności przelewem lub momentem dokonania zamówienia w przypadku płatności kartą, systemem PayPal lub wyborem opcji „za pobraniem”.

 • 2. Towar
 1. Każdy produkt oferowany w sklepie pochodzi z legalnego źródła, jest fabrycznie nowy i posiada oryginalne opakowanie.

 • 3. Koszty i termin wysyłki
 1. Przesyłka wysyłana jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Sklep poinformuje klienta niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ją opóźnić.
 2. Przesyłka dostarczona jest zgodnie z terminem podanym na stronach serwisu. Przy wyborze opcji płatności "przelew" lub "płatność kartą" do czasu podanego na stronach serwisu należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 2 dni robocze).
 3. Koszty przesyłki pokrywa klient. Opłata uzależniona jest od rodzaju transportu oraz sposobu płatności i jest następująca:

- przesyłka kurierem za paczkę do 30 kg:  20 złotych przy płatności elektronicznej

- przesyłka kurierem za paczkę do 30 kg:  28 złotych przy płatności za pobraniem

- przesyłka bezpłatna przy zamówieniach na kwotę powyżej 400 zł • 4 Płatności
 1. Każda transakcja potwierdzona jest fakturą VAT lub paragonem fiskalnym.
 2. Płatność za zamówiony towar może nastąpić za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych lub przelewem na konto bankowe sklepu:

Impresja Joanna Philippe, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej 98 8025 0007 0070 3073 3000 0010


 • 5 Procedura reklamacji
 1. Reklamacja powinna zawierać niezbędne do jej rozpatrzenia dane (imię i nazwisko zamawiającego oraz opis przedmiotu reklamacji). Klient, który zawarł umowę na odległość ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jest ono jednak ograniczone w czasie i przysługuje jedynie przez 14 dni (podstawa prawna: art. 7 ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzona przez produkt niebezpieczny).

 • 6. Zwrot pieniędzy

Zwroty pieniędzy realizowane są przez sklep przelewem bankowym, przekazem pocztowym lub w gotówce w zależności od wyboru dokonanego przez Klienta.


 • 7. Polityka prywatności oraz ochrona danych osobowych

Wraz z akceptacją regulaminu klient wyraża zgodę, aby właściciel sklepu przetwarzał jego dane osobowe zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), niezbędne dla procesu realizacji usługi. Jednocześnie Nadawcy przysługuje prawo wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.


 • 8. Postanowienia końcowe
 1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego. 
 2. W stosunku do konsumentów spory wynikające w związku ze stosowaniem niniejszego Regulaminu i z wykonywaniem zawartych umów, będą rozpatrywane przez Sąd właściwy według przepisów o właściwości rzeczowej i miejscowej zgodnie z ustawą z dnia 17.11.1964r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. Nr 43, poz. 296 z późn. zm.)

Koszty i sposoby dostawy

Posiadacie Państwo następujące opcje dostawy do wyboru:

- odbiór osobisty w sklepie firmowym w Borsukach  - Borsuki 11b, 08-221 Sarnaki - bezpłatny

- przesyłka kurierska po przedpłacie cena przesyłki standardowej do 30kg to 20 zł

- przesyłka kurierska za pobraniem cena przesyłki standardowej do 30kg to 28 zł

- przesyłka gratis dla zamówień o wartości powyżej 400 zł


Prosimy Państwa o każdorazowe otwieranie przesyłki w obecności kuriera i sprawdzenie stanu i kompletności przesyłki, a w przypadku stwierdzenia mechanicznego jej uszkodzenia lub brakach w zawartości przesyłki, jesteście Państwo uprawnieni do przyjęcia przesyłki i jednoczesnego spisania w obecności kuriera protokołu szkody, zawierającego opis stwierdzonych nieprawidłowości. Protokół powinien być sporządzony i podpisany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, jeden dla kuriera drugi dla Państwa.

Protokół szkody prosimy dołączyć do reklamacji, co ułatwi nam ubieganie się o odszkodowanie od firmy kurierskiej.

Możecie także Państwo odmówić przyjęcia uszkodzonej przesyłki i odesłać ją z powrotem, składając jednocześnie reklamację na adres email: info@francuzpoleca.pl


Sposoby płatności

Umożliwiamy Państwu następujące sposoby płatności:


 • przelewem bankowym - Realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu zapłaty za zamówienie, na rachunek:

Impresja Joanna Philippe, ul. Andrzeja Sołtana 2/55, 01-494 Warszawa

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej.: 98 8025 0007 0070 3073 3000 0010

W tytule przelewu prosimy podać nr zamówienia otrzymany w wiadomości e-mail.

 

 • PayPal - PayPal dostarcza serwisom internetowym najwyższej jakości rozwiązania w zakresie płatności w Internecie. Dzięki temu klienci mogą bezpiecznie i wygodnie płacić za swoje e-zakupy.

Prawo do odstąpienia od umowy

Klient, który zawarł umowę na odległość, ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jest ono jednak ograniczone w czasie i przysługuje jedynie przez 14 dni (podstawa prawna: art. 7 ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzona przez produkt niebezpieczny).


Zwrot pieniędzy

Zwroty pieniędzy realizowane są przez sklep przelewem bankowym.
STAY UP TO DATE

Submit your email to get updates on products and special promotions.